Elkészült a Gyakorló Iskola fejlesztése

A projekt konkrét célja az intézmény infrastrukturális fejlesztése volt, amelynek keretén belül az iskola tanulást segítő terei megújultak, s mostanra már a 21. század követelményeihez igazodva korszerűek és minden igényt kielégítenek. A munkák idén tavasszal kezdődtek, s szeptemberben már birtokba is vehette a 417 kisdiák a több részén is felújított oktatási intézményt.

A közel 150 millió forintos, száz százalékos támogatásból szigetelték, illetve javították a tornaterem és az épület tetőfedését, az aszfaltozott iskolaudvart korszerű sportudvarra cserélték, s felújították a belső udvari homlokzatot is. A belső nyílászárók egy részét kicserélték, többségét megjavították. A legtöbb tanterem új padlóburkolatot, korszerű világítást, festést kapott, teljesen megújultak a hideg-melegvizes blokkok, valamint festés történt a folyosón, a szertárban és az ebédlőben is. Fontos beavatkozás volt a villamosrendszer felújítása és a vízelvezetés megoldása, amely szintén szükségessé vált.

Végül összesen 23 darab tanulást segítő, valamint közösségi kül- és beltéri helyiségekben zajlottak a felújítások, korszerűsítések, amelyek a diákok és a pedagógusok mindennapjait teszik komfortosabbá és élhetőbbé.

„Az Öveges gyakorlóban a 2017/18. tanévet nagyon gyorsan kellett befejeznünk. Június 15-én elballagtattuk a 8. évfolyamos tanulóinkat és bizonyítványt osztottunk minden tanítványunknak. Az ok, hogy iskolánk felújítása minél gyorsabban elkezdődhessen, gyermek, szülő és pedagógus számára egyaránt motiváló volt. A számos nyári változás közül a gyerekek legnagyobb kedvence az eddig balesetveszélyes betonudvar felújítása, rekortán sportpálya építésével. Ami nem látványos, de nagyon fontos terület, hogy a csatornázási rendszer és a beázó tetőjavítás is megtörtént. Iskolánk gyakorlós közössége nagyon hálás a sok munkáért és együtt igyekszik a megóvására gyermek és felnőtt!” – mondta el Ruppertné Hutás Kinga, az intézmény igazgatónője.